Föräldragrupper

Kontakt

Gäller dina frågor datum och tider för föräldragrupper, vänligen vänd dig direkt till kontaktpersonen i din kommun eller stadsdel. 

För professionella: Frågor som rör Stockholms stad kontakta plus@stockholm.se. Frågor som rör övriga kommuner i landet kontakta info@ipsykologi.se.  

För frågor eller synpunkter om hemsidan allabarnicentrum.se kontakta plus@stockholm.se.  

 

Kontaktpersoner inom Stockholms stad: 

Bromma

Kontaktperson (6-12 år): Cecilia Sjöö

Tel: 08 - 508 06 170

E-post: cecilia.sjoo@stockholm.se

 

Kontaktperson (3-5 år): Susanne Olsson

Tel: 08 - 508 06 123

E-post: susanne.a.olsson@stockholm.se

 

Enskede-Årsta-Vantör

Kontaktperson: Anna Holgersson 

Tel: 08 - 508 20 490 

E-post: anna.holgersson@stockholm.se

Kontaktperson: Carina Nyström

Tel: 08- 508 20 881

E-post: carina.nystrom@stockholm.se

Farsta

Kontaktperson: Gabriella Luoma

Tel: 08 - 508 18 129

E-post: gabriella.luoma@stockholm.se

 

Hägersten-Älvsjö

Kontaktperson: Ulrika Hedbom (Hägersten)

E-post: ulrika.hedbom@edu.stockholm.se

Kontakperson: Carite Ericson (Älvsjö)

Tel: 08 - 508 21 304

E-post: carite.ericson@stockholm.se

 

Hässelby-Vällingby

Kontaktperson: Anna Lovén 

Tel: 08 - 508 04 058

E-post: anna.loven@stockholm.se

Kontaktperson: Lotta Jernström

Tel: 08 - 508 043 44

E-post: charlotta.jernstrom@stockholm.se

 

Kungsholmen

Kontaktperson: Angelika Hatlevoll

Tel: 08 - 508 08 465

E-post: angelika.hatlevoll@edu.stockholm.se

 

Norrmalm

Kontaktperson: Susanne Carlberg

Tel: 08 - 508 09 217

E-post: susanne.carlberg@edu.stockholm.se 

 

Rinkeby-Kista

Kontaktperson: Maria Silva Dalsman 

Tel: 08 - 508 02 023

E-post: maria.silvadalsman@stockholm.se

 

Skarpnäck

Kontaktperson: Christina Graveley

Tel: 08 - 508 17 345

E-post: christina.2.graveley@edu.stockholm.se

 

Skärholmen

Kontaktperson: Norin Chohan

Tel: 08 - 508 24 059

E-post: norin.chohan@edu.stockholm.se

 

Spånga-Tensta 

Kontaktperson: Lars Johansson 

Tel: 08 - 508 41 963

E-post: lars.johansson@stockholm.se

Kontaktperson: Basma Osman

E-post: basma.osman@stockholm.se

Kontaktperson: Talal Yassin 

E-post: talal.yassin@stockholm.se

Kontaktperson: Anna Forsell

E-post: anna.forsell@stockholm.se

Kontaktperson: Dessawit Tecle

E-post: dessawit.tecle@stockholm.se

 

Södermalm 

Kontaktperson: Gunilla Levin

E-post: gunilla.c.levin@edu.stockholm.se

 

Östermalm

Kontaktperson: Karolina Åkerberg

E-post: karolina.akerberg@stockholm.se 

 

Bor du utanför Stockholm stad var god kontakta socialtjänsten inom din kommun.

Karolinska Insitutet ansvarar för förvaltning av ABC utanför Stockholms stad och de har en lista med kontaktpersoner för övriga kommuner i landet: https://www.ipsykologi.se/projekt/komet-abc/information-till-foeraeldrar